Spotkanie w Centrum Przyrodniczym

Dnia 24.05.2016 r. o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie w Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego 14 w Zielonej Górze z prezesami i łowczymi kół południowej części zasięgu naszego okręgu PZŁ. Gościnnie w spotkaniu wezmą udział: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Leszek Banach, Panowie Nadleśniczowie, oraz gospodarz obiektu Pani dr Krystyna Walińska. Spotkanie ma na celu zapoznanie włodarzy kół jak i przedstawicieli LP z inicjatywą stworzenia stałej wystawy łowiecko myśliwskiej pt. „Flora i fauna regionu Lubuskiego”.

W drugiej części zebrania przewodniczący komisji problemowych przy Okręgowej Radzie w Zielonej Górze omówią problematykę oraz zakres działania swoich komisji.  

                                                                                                   Darz Bór!

                                                                                               Jacek Banaszek

Mistrzostwa Okręgu w strzelaniach myśliwskich 2016r.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze informuje, że Mistrzostwa Okręgu w strzelaniach myśliwskich odbędą się w dniu 4 czerwca br. na strzelnicy w Krutli k/Wolsztyna.

Reprezentacje kół i zawodników startujących indywidualnie prosimy zgłaszać do Zarządu Okręgowego PZŁ do dnia 27 maja br. włącznie.

 

Odpłatność za jednego zawodnika wynosi 100 zł.

 

Wpłaty za reprezentacje kół prosimy uiścić po otrzymaniu faktury z ZO PZŁ, natomiast wpłaty od zawodników indywidualnych będą przyjmowane w sekretariacie zawodów przed rozpoczęciem strzeleń.

 

Porządek dnia:

godz. 8:00 – 8:30 wydawanie numerów startowych

godz. 8:30 – 9:00 otwarcie zawodów

godz. 9:00 rozpoczęcie strzelań

Kurs wabienia jeleni

Zarząd Okręgowy PZŁ informuje, że w dniu 16 lipca br. odbędzie się kurs „Szlachetnej sztuki wabienia Jeleni”.
Kurs obejmuje 8 godzin zajęć, podczas których kursant dowie się na czym polega sztuka wabienia, jakich używać wabików, w jaki sposób wydobyć odpowiedni dźwięk oraz jak zainteresować i sprowokować byka własnym rykiem.
W czasie kursu, każdy indywidualnie zaprezentuje poszczególne głosy jelenia podczas rykowiska i uzyska wskazówki korygujące błędy. Kurs daje praktyczne podstawy do wabienia jeleni podczas rykowiska.
Kurs prowadzi Kol. Tomasz Maliński wielokrotny Mistrz Polski i dwukrotny mistrz Europy w Wabieniu Jeleni.
Koszt uczestnictwa w kursie 150 zł od osoby.
Zgłoszenia na kurs przyjmuje ZO PZŁ w Zielonej Górze oraz Kol. Tomasz Maliński tel. 512896252, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8.07.2016 r.

List do Zarządów Kół

Koleżanki i Koledzy!
Zakończył się sezon 2015/2016.
Przed nami przygotowania do następnego łowieckiego sezonu.

Więcej... Logo PDF

 

Przystrzelanie broni na Żagańskiej strzelnicy

Koleżanki i koledzy w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Okręgową Radą Łowiecką w Zielonej Górze a 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu jest możliwym nieodpłatne przystrzelanie broni przez myśliwych na strzelnicy  jednostki wojskowej w Żaganiu po uprzednim uzgodnieniu zasad i terminu z pełnomocnikiem Dowódcy Dywizji płk.Sławomirem Boreckim tel.669943065.

Z poważaniem Sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej w Zielonej Górze - Andrzej Skiba

 

Komunikat o egzaminach poprawkowych i nowym kursie dla nowo wstępujących

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze informuje, że egzaminy poprawkowe dla uzyskania podstawowych uprawnień do wykonywania polowania (dla osób z kursów 2015 i wcześniejszych) odbędą się w następujących terminach:

1.Egzamin testowy – w dniu 20 lutego 2016 r. o godz. 900.

2.Egzamin ustny – w dniu 20 lutego 2016 r. o godz. 1400.

Odpłatność za egzamin poprawkowy wynosi 100 zł +23 %VAT.

Jednocześnie informujemy, że nowy kurs dla uzyskania podstawowych uprawnień do wykonywania polowania rozpocznie się w dniu 2 kwietnia 2016 r. o godz. 830.

Do egzaminu będą mogli przystąpić kandydaci, którzy do dnia 31 maja br. będą mieli zaliczony roczny staż kandydacki.

Odpłatność za kurs wynosi 830 zł + 23% podatku VAT = 1020,90 zł.

Opłata obejmuje koszty szkolenia, materiałów i egzaminów. Wpłaty będą przyjmowane w dniu rozpoczęcia kursu. Osoby, które uiszczą zapłatę za kurs otrzymają materiały szkoleniowe.

Kandydatów na kurs prosimy zgłaszać pisemnie lub na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 26 marca 2016 r. włącznie.

 

Darz Bór

Zdzisław Rudkiewicz

Łowczy Okręgowy

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop