Korowód winobraniowy 2015

Idziemy w Winobraniowym Korowodzie. Razem, Wszyscy!

Koleżanki i Koledzy! Myśliwi i sympatycy łowiectwa!

Dnia 12 września 2015 roku w Zielonej Górze jak zwykle, jak co roku odbędzie się Korowód Winobraniowy, w którym uczestniczą bardzo licznie obywatele miasta i okolic. Od paru lat jako regionalna społeczność Lubuskich myśliwych prezentujemy w trakcie przemarszu nasze ubiory i obyczaje łowieckie, prezentujemy nasze hobby. Myśliwi z psami, obok sygnalistów i sokolników uatrakcyjniają przemarsz a podczas całej uroczystej parady częstujemy zgromadzonych wyrobami z dziczyzny promując tym samym regionalne potrawy jak i własne kulinarne tradycje.Na zakończenie pochodu przekazujemy myśliwskie prezenty dla Bachusa i jego świty oraz włodarzom miasta. Pragniemy aby tegoroczny przemarsz w korowodzie myśliwych i ich sympatyków był dla społeczności zielonogórzan i ich gości jeszcze bardziej widoczny a jednocześnie świadczył o naszym pozytywnym oddziaływaniu na społeczność naszego regionu.

Prosimy Was abyście tłumnie przybyli w swych myśliwskich strojach do Zielonej Góry i udali się na korowód winobraniowy. Zbiórka przy Złotym Rogu przy ulicy Sulechowskiej (budynek Zastalu) godzina 10.30-, po uroczystości przewidziane jest spotkanie przy kubku dobrego wina na naszej strzelnicy przy siedzibie PZŁ przy ulicy Poznańskiej. Osobami odpowiedzialnymi są: Darek Jarociński z KŁ „Czajka” Chlebowo,(tel. 663-186-333) Andrzej Brachmański z KŁ „Borówka” Zielona Góra (tel.885-886-200) oraz Marek Busz z KŁ „Rys” Lubsko (tel.601-147-906) W razie pytań prosimy o kontakt z nimi!

Pokażmy się godnie Winobraniowym gościom, pokażmy , że nie wstydzimy się naszego hobby, pokażmy się wraz z naszymi rodzinami i przyjaciółmi.

 

Serdecznie zapraszamy, Darz Bór!

 

   Andrzej Skibiński                                                       Zdzisław Rudkiewicz

Prezes Okręgowej Rady                                     Przewodniczący Zarządu Okręgowego

 

Do koleżanek i kolegów myśliwych Okręgu Zielonogórskiego PZŁ

Koleżanki i Koledzy!

11 lipca 2015 roku rozpoczęła się nowa kadencja władz okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego Okręgu Zielonogórskiego.

Okręgowy Zjazd Delegatów tego samego dnia wybrał nowe władze i wskazał kierunki działania na najbliższe 5 lat. Trudnych lat.

Więcej... Logo PDF

 

 

Okólnik 17 w sprawie krwiodawstwa

Witam!
W załączeniu przesyłam okólnik 17. Logo PDF
Prosimy o umieszczenie go na stronach internetowych oraz facebookach zarządów okręgowych.
Prosimy również o podjęcie działań omawianych w okólniku oraz umieszczanie relacji na stronach internetowych, w regionalnych czasopismach itp.
Aby "pokrzepić serca" i zachęcić do działania pracownicy ZG w przyszłym tygodniu również oddadzą krew, a relację umieścimy na naszej stronie www.pzlow.pl !

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór!

Diana Piotrowska

Starszy specjalista
Dział Organizacji i Szkolenia

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego
ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa
Phone: +48 22 556-55-18
Mobile: +48 502 011 908
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kurs Sygnalistów Myśliwskich

          Uprzejmie informujemy, że w dniu 9 września / środa / o godzinie 17.00 w siedzibie PZŁ w Zielonej Górze, ul. Poznańska 13, odbędzie się organizacyjne spotkanie wszystkich chętnych chcących wziąć udział w kursie sygnalistów myśliwskich.

           Kurs będzie organizowany w 3 stopniach zaawansowania tj. początkujący, średnio zaawansowani i zaawansowani. Zajęcia będą się odbywały w grupach 4-osobowych. Każdy uczestnik kursu musi posiadać własny instrument.

           Odpłatność za kurs wynosi 550 zł. Istnieje możliwość pokrycia kosztów kursu przez Koło.

Myśliwi dzieciom

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zakończyliśmy prace nad działem dla dzieci na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego. Na stronie znajduje się około 40 interaktywnych gier edukacyjnych.

baner dla dzieci

 

Aby przenieść się do strony z grami należy kliknąć na obrazek lub na poniższy odnośnik

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www&_PageID=12&_Lang=pl&_CheckSum=-1865952796

 

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop