top

Obejmując we wrześniu 2017 roku edukację przyrodniczą w Zespole Szkół Ekologicznych, Szkole Podstawowej nr 22 zastanawiałam się w jaki sposób urozmaicić zajęcia lekcyjne uczniom w klasach 4-6. Któż byłby najlepszą osobą, instytucją, żeby opowiedzieć i przybliżyć dzieciom i młodzieży temat szeroko pojętej przyrody? Kto najlepiej zna się i najwięcej wie o otaczającej nas rzeczywistości w najbardziej zalesionym województwie w kraju? Tylko leśnik i myśliwy!

Przygotowała Joanna Lewszyk, nauczyciel przyrody w SP 22

Więcej... Logo PDF

2 czerwca 2018 r. członkowie Koła Łowieckiego „Drop” Zielona Góra zorganizowali imprezę dla dzieci, wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 4 w Zielonej Górze. Inicjatorem i głównym organizatorem przedsięwzięcia był jak zwykle łowczy koła, Kol. Jerzy Buczyniak.

Więcej... Logo PDF

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. zielonogórscy leśnicy współorganizowali Festyn Lotniczy, który odbył się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie. Festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, był również elementem uroczystości upamiętniających 100 – letnią rocznicę odzyskania niepodległości rzez Polskę. Wspólnie z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej i Urzędem Miasta Zielona Góra  leśnicy przygotowali wiele przyrodniczych atrakcji.

Więcej... Logo PDF

Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ... aparat foto

Dzieci z niecierpliwością czekały, zerkając raz po raz w stronę drzwi - jakież było ich zdumienie gdy ich oczom ukazał się widok pięknie ubranej w zielony garnitur myśliwej w kapeluszu.

Więcej... Logo PDF

Dnia 27 listopada 2017 uczniów klasy III B Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych odwiedziła p. Justyna Górecka - myśliwa, doktor nauk rolniczych. Dzieci usłyszały wiele informacji na temat zwierzyny leśnej, mieszkających w naszych lasach.

Więcej... Logo PDF

W dniu 25.11.2017 r. już po raz ósmy Koło Łowieckie Drop Zielona Góra ze szczególnie zaangażowanym i oddanym sprawie Łowczym Koła Jurkiem Buczyniakiem na czele, przy bardzo dużym wsparciu sympatyzujących z Kołem firm oraz osób prywatnych, zorganizowało dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nr 4 w Zielonej Górze imprezę MIKOŁAJKI’2017.

Więcej... Logo PDF

Jelonek rogacz to nie jest, jak się wielu osobom wydaje, jeleń często utożsamiany
z jelonkiem bambi, nie jest to także rogacz, czyli samiec sarny, zwany inaczej kozłem.

Więcej... Logo PDF

3 listopada to termin w kalendarzu szczególny dla braci myśliwskiej i leśnej. W tym to dniu obchodzone jest święto patrona myśliwych, leśników i jeźdźców – Św. Huberta.

Więcej...Logo PDF

Jednym z priorytetów naszego Koła, jest współpraca z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz młodzieżą szkolną. Miesiąc październik, co roku jest okresem, w którym dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku, aktywnie uczestniczą w zbiórce kasztanów z przeznaczeniem na dokarmianie zwierzyny leśnej.

Więcej... Logo PDF

13 czerwca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Polskiego Związku Łowieckiego  panią Justynę Górecką, która w sposób bardzo przystępny wykorzystując plansze, eksponaty i okazy naturalne przybliżyła uczniom życie lasu i jego mieszkańców.

Więcej... Logo PDF