top

Dnia 9 czerwca 2019 r.  w „Zielone Świątki”  miała miejsce przepiękna uroczystość  „Msza sygnalistów myśliwskich” w kościele w Nowogrodzie Bobrzańskim, bezpośrednio po której myśliwi wraz z leśnikami zaprosili wszystkich obecnych na drobny poczęstunek rzecz jasna z dziczyzny serwując przepyszny myśliwski gulasz.

Dziękujemy kołom łowieckim: "Słonka" Zielona Góra, "Wrzos" Zielona Góra, "Ryś" Żary, "Ryś" Lubsko, "Tur" Nowa Sól, "Raróg" Zielona Góra, "Piżmak" Niwiska za wystawienie pocztów sztandarowych a Nadleśnictwu Krzystkowice oraz firmie AMM CHASSE za bardzo dużą pomoc i współorganizację całego przedsięwzięcia.

Okolicznościowa msza nie miałaby tak uroczystego charakteru gdyby nie dźwięk rogów myśliwskich naszych Koleżanek i Kolegów po strzelbie i zamiłowaniu muzycznym, którym należą się serdeczne gratulacje i podziękowanie za piękny występ. Osobne podziękowania chcielibyśmy dedykować Księdzu Dziekanowi Mirosławowi Gass Proboszczowi miejscowej parafii pod wezwaniem  Św. Bartłomieja Apostoła za umożliwienie organizacji uroczystej mszy świętej oraz za piękne Słowo Boże i przede wszystkim ciepłe słowa o Lubuskim myślistwie i polskim  łowiectwie.

Dziękujemy także Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Krzystkowice Andrzejowi Staniszewskiemu, członkowi zarządu okręgowego PZŁ w Zielonej Górze, koledze Andrzejowi Bawłowiczowi oraz kol. Marzenie Watrak - Prezes przedsiębiorstwa Biuro polowań AMM Chasse za osobisty nadzór i ogromny wkład pracy w przygotowanie przebiegu uroczystej mszy świętej.  

Darz Bór!!!

Jacek Banaszek