top

W tym roku po raz piąty dwa zaprzyjaźnione koła łowieckie -"KNIEJA" Rogoziniec i "HUBERT" Zbąszyń - zorganizowały polowanie integracyjne. Nie bez powodu jest ono organizowane już od kilku lat w drugi weekend stycznia,  bowiem w tym czasie trwa Finał WOŚP. Tak też było w tym roku. Polowanie miało miejsce 12 stycznia w sobotę, tuż przed 27 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej... Logo PDF

Będą zbiorowe polowania na dziki, ale resort środowiska zakaże strzelania do ciężarnych loch oraz prowadzących młode. Tak rząd chce walczyć z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. Problem ważny, bo ASF zagraża całej populacji polskich dzików, ale także hodowlom trzody chlewnej w całym kraju. Niemniej akcja wzbudziła wiele emocji i ostry sprzeciw ekologów, wielu naukowców oraz części myśliwych.

W audycji rozmawiano także o przyszłości polskiego łowiectwa.

Gośćmi audycji byli:

poseł i myśliwy Jerzy Materna

łowczy okręgowy Jacek Banaszek

samorządowiec, myśliwy Mateusz Karkoszka ze Stowarzyszenia Nowoczesnego Łowiectwa „Pasjonaci”

Opublikowanej w Radio Zachód audycji można posłuchać TUTAJ... i   Logo Radio Zachod

W niedzielę 4 listopada br. zielonogórzanie wraz z leśnikami i myśliwymi mieli okazję uczcić dzień świętego Huberta, który w naszym kalendarzu przypada na dzień 3 listopada.

Więcej... Logo PDF

... Pierwsze trzy koła, którym wręczono sztandary to: „Łoś” w Torzymiu - 1988 rok, następnie „Jeleń” w Brodach – 1998 rok i „Bór” w Zielonej Górze – 2000 rok. ...

Więcej... Logo PDF

 W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Zarząd Główny przygotował konkurs w ramach akcji Myśliwi pomagają - konkurs "Myśliwska Paczka". Konkurs skierowany jest do wszystkich kół łowieckich. Chcemy, aby pomoc trafiła do jak największej liczby potrzebujących. W załączniku przesyłamy regulamin konkursu. Nagrodami dla kół ma być zamiennie po 100 sztuk bażantów lub 10 sztuk o łącznej wartości ok. 110 tys. zł. Celem konkursu, oczywiście poza pomocą ww. ośrodkom, jest integracja ze społeczeństwem, dbałość o dobre relacje z okolicznymi instytucjami, zaangażowanie kół na rzecz potrzebujących oraz poprawa wizerunku myśliwego w obecnych czasach.

Więcej... Logo PDF

11 listopada 2018 r. o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęły się Wojewódzkie Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, przedstawiciele służb, organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Więcej... Logo PDF

W 100 lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską myśliwi Okręgu Zielonogórskiego Polskiego Związku Łowieckiego dnia 11 listopada 2018 roku czynnie uczestniczyli w obchodach tego wielkiego dla naszego kraju i jego mieszkańców państwowego i narodowego święta.

Więcej... Logo PDF