top

Kto może zostać myśliwym, jakie warunki musi spełniać. Czy są one co jakiś czas weryfikowane? Jakie są zwyczaje łowieckie i zasady polowania? Na te i podobne pytania odpowiadał Jacek Banaszek łowczy okręgowy Zarządu Okręgowego PZŁ w Zielonej Górze podczas cyklicznej radiowej rozmowy zatytułowanej "Co, jak i dlaczego" w Radiu Zachód.

 

Audycji można posłuchać TUTAJ...  Plakat Pasek radiowy

 

lub na stronie Logo Radio Zachod

Publikacja Radia Zachód z dnia: 03.07.2019, 15:18

30 czerwca br. podczas XXIII Okręgowego Zjazdu Delegatów symbolicznie przekazano 11 zestawów bio-asekuracyjnych przedstawicielom kół łowieckich okręgu zielonogórskiego z 70 które zakupiono i przekazano do ZO PZŁ w Zielonej Górze przez Lubuską Izbę Rolniczą w Zielonej Górze z funduszy przekazanych na ten cel z Urzędu Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Więcej... Logo PDF

W sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, odbył się XIII Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze. Prezydent wręczył zasłużonym myśliwym złote, srebrne i brązowe odznaczania.

Więcej... Logo PDF

W dniach 13,14 i 17 czerwca 2019 r. na terenie okręgu zielonogórskiego PZŁ odbyły się narady z przedstawicielami zarządów kół łowieckich. Tematem przewodnim spotkań było omówienie wstępnego projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego w sprawie podziału województwa na obwody łowieckie, którego autorem jest zespół opiniodawczo-doradczy powołany przez Sejmik.

Więcej... Logo PDF