top

ASF - czyli afrykański pomór świń - to epidemia, z którą Polska walczy od ponad pięciu lat. Tam, gdzie pojawia się wirus, całkowicie likwidowana jest hodowla świń. Żeby bronić się przed rozprzestrzenianiem choroby, rząd wprowadził rygorystyczne obostrzenia sanitarne.Jak w praktyce wygląda ochrona przed ASF ? Goście audycji: Waldemar Gredka Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW w Gorzowie Wlkp., Zofia Batorczak dyrektor Wojewódzkiego Inspektoriatu Weterynarii w Zielonej Górze oraz Jacek Banaszek Łowczy Okręgowy

Audycji można posłuchać TUTAJ... Plakat Pasek radiowy 200x13

Oryginał można posłuchać TUTAJ... Logo Radio Zachod 50x15

10 stycznia 2020r. przedstawiciele władz województwa lubuskiego spotkali się w Gubinie ze stroną niemiecką, aby ustalić sposób wspólnej walki z ASF na terenach przygranicznych.

W spotkaniu tym wzięli także udział przedstawiciele lubuskich myśliwych Łowczowie Okręgowi: Jacek Banaszek ZO PZŁ w Zielonej Górze oraz Wojciech Pawliszak ZO PZŁ w Gorzowie Wlkp.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze w związku z ogromnym zrozumieniem i zaangażowaniem myśliwych okręgu zielonogórskiego z problemami jakie nas doświadczają, mają na uwadze między innymi pojawienie się choroby ASF na naszym terenie przesyła do zapoznania wstępne podsumowanie naszych wspólnych działań od listopada 2019r.

Więcej... Logo PDF

W dniu 18 grudnia 2019r. w Radiu Zachód odbyła się rozmowa o ASF z zastępcą redaktora naczelnego Radia Zachód S.A z Przewodniczącym ZO PZŁ w Zielonej Górze kol. Jackiem Banaszkiem.

ASF - to problem, ogromny problem! Zarówno z punktu widzenia hodowców trzody chlewnej, godpodarki państwa, jak i bezpieczeństwa gatunku dziko żyjącego jakim jest DZIK!...

Audycji można posłuchać na stronie Radia Zachód S.A. Logo Radio Zachod

oraz tutaj... Plakat Pasek radiowy 200x13