top

IV Zielonogórski Przegląd Sygnalistów Myśliwskich w Żaganiu, realizowany w ramach VI Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej, odbędzie się 20 października (niedziela) 2019r. na terenie Pałacu Książęcego w Żaganiu (ul. Szprotawska 4, 68-100 Żagań). Organizatorem Przeglądu jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze. Udział w Przeglądzie jest bezpłatny.

IV Zielonogórski Przegląd Sygnalistów Myśliwskich, Żagań 2019 - Informacje Logo PDF

Regulamin IV Zielonogórskiego Przeglądu Sygnalistów Myśliwskich Logo PDF

Program IV Zielonogórskiego Przeglądu Sygnalistów Myśliwskich Logo PDF

Hejnał Przeglądu Sygnalistów Myśliwskich Okręgu Zielonogórskiego w Żaganiu Logo PDF

Formularz zgłoszeniowy SOLIŚCI można wypełnić TUTAJ...

Formularz zgłoszeniowy ZESPOŁY można wypełnić TUTAJ...

Zestaw sygnałów na IV Zielonogórski Przegląd Sygnalistów Myśliwskich, Żagan 2019Logo PDF

 

20 lipca 2019 roku odbyła się w Tarnowie Jeziernym 10 Parafiada Myśliwska. Jest to festyn organizowany przez Koło Łowieckie „Ryś” Sława, Parafię Sława, Sołectwo Tarnowa Jeziernego, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet i OSP Tarnów Jezierny.

Więcej... Logo PDF

W poniedziałek 20 maja br., w Zielonej Górze odbyła się uroczystość jubileuszu 95-lecia powstania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Swoją obecnością zielonogórskich leśników oraz przedstawicieli miasta oraz instytucji i stowarzyszeń współpracujących z leśnikami zaszczyciła Małgorzata Golińska - Wiceminister, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, posłanka na Sejm RP.

Więcej... Logo PDF

W dniu 5 maja 2019 r. w Siedlisku nieopodal Nowej Soli odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja Święta Bzów. Organizatorami wydarzenia była Fundacja Karolat, a wiodącym motywem tematycznym tegorocznego święta było łowiectwo i tradycje myśliwskie.

Więcej... Logo PDF

W winnym grodzie w dniach 26-28 kwietnia 2019 r. odbyły się warsztaty łowieckie dla kobiet „Diana po polowaniu”. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia. Organizatorem warsztatów był Zarząd Główny PZŁ, Klub Dian PZŁ oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze. Koordynacji spotkania podjęła się Justyna Górecka – przewodnicząca Komisji Edukacji NRŁ. Do Zielonej Góry zawitały 54 panie, reprezentujące 21 okręgów. Najliczniej reprezentowane  były tarnowski i zielonogórski okręgi PZŁ.

Więcej... Logo PDF

Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ... aparat foto

14 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nieciecz odbyła się Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców  i Tropowców Nieciecz 2019. Organizacją tego ważnego dla hodowców i miłośników psów zajęli się członkowie byłej Komisji Kynologicznej oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze. Zgłoszonych zostało 22 psów różnych ras, w tym 12 posokowców bawarskich.

Więcej... Logo PDF

Fotorelację z zawodów można zobaczyć TUTAJ... aparat foto

16 lutego 2019 r. o godz. 10:00, w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym, Prezes NRŁ Rafał Malec, zgodnie z łowiecką tradycją i obyczajem, otworzył XXIV Krajowy Zjazd Delegatów PZŁ.

Więcej... Logo PDF

Fotorelację z XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ można obejrzeć TUTAJ...

W uznaniu zasług dla regionu, Sejmik Województwa Lubuskiego uchwałą z 29 października 2018 r. nadał Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Diana” w Sulechowie oraz Kołu Łowieckiemu „Cietrzew” w Żarach „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Odznaki wręczyła przewodnicząca sejmiku Wioleta Haręźlak oraz Marszałek Elżbieta Anna Polak, podczas sesji sejmiku województwa.

Więcej... Logo PDF